Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O ponad 70 km/h za szybko

Data publikacji 28.12.2015

Ponad 120 km/h w terenie zabudowanym - z taką prędkością jechał 55-letni kierowca volkswagena zatrzymany do kontroli przez policjantów z Sekcji Zabezpieczenia Autostrady KWP w Gorzowie Wlkp. 55-latek wpadł w piątek 25 grudnia br. w Korytach, w gminie Torzym. Kierujący stracił prawo jazdy, a całą sytuację nagrała kamera w nieoznakowanym radiowozie.

Nadmierna prędkość jest częstą przyczyną tragedii na drodze. Niestety, pomimo apeli i próśb o rozsądek za kierownicą, wciąż nie brakuje amatorów szybkiej jazdy. Szczególnie niebezpieczne są sytuacje, kiedy kierowcy przekraczają przepisy, a zwłaszcza prędkość w terenie zabudowanym. O tych zasadach najwyraźniej zapomniał 55-letni mieszkaniec woj. łódzkiego. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej po tym jak pędził z prędkością ponad 121 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do pięćdziesiątki. Kierowca wpadł w piątek 25 grudnia br. w Korytach, w gminie Torzym. Wszytko zostało zarejestrowane przez kamerę w nieoznakowanym radiowozie.

Kierujący stracił prawo jazdy na trzy miesiące, a jego konto wzbogaciło się o 10 pkt. karnych. Dodatkowo będzie musiał zapłacić 500 zł mandatu.

(KWP w Gorzowie / mw)

Film O ponad 70 km/h za szybko

Pobierz plik O ponad 70 km/h za szybko (format mp4 - rozmiar 639.02 KB)

Powrót na górę strony