Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany "Bakster" decyzją sądu aresztowany

Data publikacji 29.12.2015

Małopolscy policjanci rozliczają karnie pseudokibiców, którzy w drugi dzień świąt wszczęli bójkę w jednym z pubów przy Krupówkach w Zakopanem. Szybko podjęte przez funkcjonariuszy działania zaowocowały ustaleniem i zatrzymaniem trzech sprawców, którzy usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani.

Zgłoszenie o bójce trafiło do dyżurnego zakopiańskiej Policji w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia około 5 nad ranem. Na miejsce skierowane zostały od razu policyjne patrole. Pod wskazanym adresem policjanci zastali zdemolowany lokal i kilka osób, które zostały pobite przez agresywnych napastników. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że sprawcy wchodząc do lokalu wykrzykiwali nazwę klubu piłkarskiego i hasła związane z kibicowaniem temu klubowi, a zaraz potem wszczęli bójkę wśród gości. W efekcie kilka osób zostało rannych, a lokal zdemolowany - stoliki powywracane, wyposażenie zniszczone oraz poważnie uszkodzono drzwi wejściowe. „Kibole” wychodząc z pubu zaczepili jeszcze przechodniów idących Krupówkami po czym odjechali taksówką.

Błyskawiczna reakcja zakopiańskich policjantów na zgłoszenie i precyzyjne ustalenia doprowadziły do zatrzymania samochodu i podróżujących nim osób, zanim jeszcze dotarły do celu podróży. W pojeździe, przy zatrzymanych, policjanci znaleźli dwie reklamówki z „arsenałem” uzbrojenia: maczety, noże, butle z gazem pieprzowym, pałkę teleskopową oraz ręczny miotacz gazu.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. To mężczyźni w wieku 20 – 39 lat, powiązani ściśle ze środowiskiem krakowskich pseudokibiców identyfikujących się z jednym z klubów piłkarskich. Przynależni do jednej z tzw. „bojówek”, dali się niejednokrotnie poznać małopolskim policjantom jako osoby biorące czynny udział w tzw. „ustawkach” i innych zdarzeniach chuligańskich - wśród zatrzymanych jest jeden z domniemanych liderów tej bojówki - „Baxter”.

Policjanci podjęli dalsze czynności procesowe związane z gromadzeniem materiału dowodowego w sprawie oraz wykrywcze, pozwalające na ustalenie okoliczności zdarzenia. Podczas czynności wykonywanych na miejscu zdarzenia policjanci odkryli, że menadżer pubu nakłaniał pokrzywdzonych do wycofania zeznań. W trakcie rozmowy z policjantami mężczyzna odmówił jakiejkolwiek współpracy. W takiej sytuacji zdecydowano o przedstawieniu mu zarzutów karnych związanych z utrudnianiem postępowania karnego, a także nakłanianiem świadków do nieskładania zawiadomienia o przestępstwie w zamian za korzyści majątkowe.

Policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutów i wystąpienie z wnioskiem o tymczasowy areszt. Zatrzymani odpowiedzą przed sądem za pobicie przechodniów i klientów pubu. Sąd Rejonowy w Zakopanem, na wniosek zakopiańskiej prokuratury, wobec zatrzymanych przez policjantów mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

(KWP w Krakowie / mw)

 

  • Zatrzymany "Bakster" decyzją sądu aresztowany
  • Zatrzymany "Bakster" decyzją sądu aresztowany

Film Zatrzymany "Bakster" decyzją sądu aresztowany

Pobierz plik Zatrzymany "Bakster" decyzją sądu aresztowany (format mp4 - rozmiar 12.59 MB)

Powrót na górę strony