Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozwiązana zagadka śmierci 32-latka

Data publikacji 29.12.2015

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Łukowie zastosował wobec 43-letniego mieszkańca Wojcieszkowa areszt tymczasowy. Podejrzany odpowiadać będzie za nieudzielenie pomocy 32-latkowi, a także za zacieranie śladów przestępstwa i rozpijanie małoletniego. Z kolei 16-latkowi zarzucono spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego zgonem 32-latka. Sąd zadecydował o umieszczeniu młodego mężczyzny w Schronisku dla Nieletnich.

W minioną sobotę przed godziną 19 dyżurny łukowskiej Komendy Policji został powiadomiony o zwłokach mężczyzny, znajdujących się w jednym z domów w Wojcieszkowie. We wskazane miejsce udali się policjanci i prokurator. Po przeprowadzeniu wstępnych czynności stwierdzono, że do śmierci 32-letniego mężczyzny doszło na skutek spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sprawą ustalenia i zatrzymania sprawców tragicznego w skutkach zdarzenia zajęli się łukowscy kryminalni oraz policjanci z komisariatu w Adamowie Tego samego dnia policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca Wojcieszkowa, a następnego dnia - 16-latka.

Młodemu mężczyźnie zarzucono spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 32-latka, na skutek którego pokrzywdzony zmarł. Dzisiaj sąd podjął decyzję o umieszczeniu 16-latka w Schronisku dla Nieletnich.

Natomiast 43-letni mieszkaniec Wojcieszkowa odpowiadać będzie za nieudzielenie pomocy pokrzywdzonemu, zacieranie śladów przestępstwa oraz rozpijanie małoletniego. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.  Dzisiaj na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

(KWP w Lublinie / ms)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.82 MB)

Powrót na górę strony