Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietypowy bagaż

Stołeczni kryminalni z wydziału do walki z przestępczością narkotykową zatrzymali 18-letniego mężczyznę, przy którym znaleźli prawie 6 litrów płynnej amfetaminy, prawie kilogram marihuany oraz kwas siarkowy, który służy m.in. do wytrącania amfetaminy. Z takiej ilości płynnej amfetaminy można przygotować 20 kg tego narkotyku. Jej czarnorynkowa wartość wynosi około 170 tys. zł.

Wszystko zaczęło się od informacji o tym, że młody mężczyzna podróżujący autobusem, może przewozić narkotyki oraz kwas siarkowy. Kryminalni ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową z uwagi na to, że rozszczelnienie pojemnika z tą ostatnią cieczą może zagrażać zdrowiu i życiu innych pasażerów, postanowili to jak najszybciej sprawdzić. W trakcie postoju na jednym z dworców autobusowych w województwie warmińsko-mazurskim policjanci weszli do środka pojazdu. Jeden z pasażerów na widok kryminalnych zaczął się bardzo nerwowo zachowywać. Na pytanie, czy ma w swoim bagażu rzeczy, których posiadanie jest zabronione, odpowiedział, że w Warszawie znalazł pojemnik, który postanowił ze sobą zabrać.  

Podczas kontroli bagażu należącego do 18-latka policjanci znaleźli plastikowy pojemnik oraz butelkę wypełnione cieczą oraz sprasowany susz roślinny. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że w większym pojemniku znajdowało się prawie 6 litrów płynnej amfetaminy, z której można przygotować 20 kg tego narkotyku o czarnorynkowej wartości około 170 tys. zł. W butelce zaś znajdował się kwas siarkowy, który służy do wytrącania amfetaminy. Przy mężczyźnie znaleziono także prawie kilogram marihuany.

18-latek został zatrzymany i przewieziony do jednostki Policji. Dzisiaj będzie przesłuchiwany w prokuraturze.

AKTUALIZACJA
Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej, gdzie usłyszał zarzut. 18-latek jest podejrzany o posiadanie znacznej ilości środka odurzającego, substancji psychotropowej i prekursora. Dzisiaj (30.12.2015) sąd rozpatrzy wniosek prokuratury w sprawie tymczasowego aresztowania Dawida K. Może mu grozić kara do 10 lat więzienia.

(KSP / ms)

  • Zatrzymany przez policjantów 18-latek wraz z zabezpieczonymi przy nim narkotykami.
  • Zabezpieczone przy mężczyźnie narkotyki

Film Nietypowy bagaż

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Nietypowy bagaż (format flv - rozmiar 7.71 MB)

Powrót na górę strony