Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA sam zgłosił się na Policję

Data publikacji 29.12.2015

Policjanci zatrzymali 20-latka poszukiwanego ENA przez niemieckie władze a podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się włamaniami do sklepów i kradzieżami sprzętu na terenie Niemiec. Mężczyzna sam zgłosił się do krośnieńskiej komendy w celu wyjaśniania okoliczności zabezpieczenia przez Policję jego pojazdu. O tym, jakie środki zapobiegawcze zostaną zastosowane wobec zatrzymanego, zadecyduje sąd.

20-latek został zatrzymany w sobotę, 26 grudnia br., kiedy zgłosił się do komendy Policji w Krośnie Odrzańskim, by dowiedzieć się na temat powodów zabrania z jednej z krośnieńskich ulic jego pojazdu. Mężczyzna poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania.

Wcześniej policjanci z Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego patrolujący teren miasta w pewnym momencie zauważyli zaparkowany samochód marki Fiat Punto z uszkodzoną przednią szybą i dwiema różnymi niemieckimi tablicami rejestracyjnymi. Mundurowi przyjrzeli się bliżej pojazdowi i sprawdzili w systemach policyjnych zarówno pojazd jak i tablice. Pochodziły one od dwóch różnych samochodów, ale nie figurowały jako utracone. W samochodzie znajdowały się również dwa dowody rejestracyjne pojazdów wyrejestrowanych już na terenie Niemiec, w tym zabezpieczonego fiata.

Samochód zabezpieczony został na policyjnym parkingu. Kilka godzin później do komendy zgłosił się właściciel pojazdu, chcąc uzyskać informacje na temat okoliczności zabezpieczenia jego samochodu. Oficer dyżurny mając wiedzę na temat zabezpieczonego pojazdu, sprawdził mężczyznę w policyjnych systemach informatycznych. Okazało się, że jest on poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez władze niemieckie. 20-latek podejrzany jest o członkostwo w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się włamaniami do sklepów i kradzieży sprzętu na terenie Niemiec.

Mężczyzna został zatrzymany, a następnie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze na przesłuchanie. Prokurator Okręgowy po zapoznaniu się z materiałami sprawy i po przesłuchaniu mężczyzny wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec 20-latka tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. O tym jakie środki zapobiegawcze zostaną zastosowane wobec zatrzymanego zadecyduje sąd.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony