Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali plantację konopi

Funkcjonariusze ze stargardzkiego Wydziału Kryminalnego zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich, która umiejscowiona była w zbudowanym i zakamuflowanym bunkrze. Na miejscu profesjonalnie zorganizowanej uprawy policjanci zatrzymali również 48-letniego mężczyznę oraz zabezpieczyli ponad 20 kg suszu i 505 krzewów.

Wczoraj, na podstawie wiedzy operacyjnej, funkcjonariusze z Sekcji dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie przystąpili do realizacji sprawy narkotykowej, w której na podstawie poczynionych wcześniej ustaleń wynikało, że na terenie posesji jednego z jednorodzinnych domów w podstargardzkiej miejscowości znajduje się zorganizowana nielegalna plantacja konopi indyjskich.

Tam podczas prowadzonych czynności policjanci kilkadziesiąt metrów od domu ujawnili porośnięty trawą i drzewami bunkier, do którego wejście również było zakamuflowane. Wewnątrz pomieszczenia, uzbrojonego w gazowy piec, lampy, filtry, wentylatory, specjalistyczne środki ochrony roślin, termometry, suszarnię, nawilżacze powietrza i mierniki oraz system alarmujący o zbliżających się do posesji „osobach nieproszonych”, znajdowała się profesjonalnie zorganizowana, nielegalna plantacja konopi indyjskich.

Ponadto w bunkrze, tuż przy ziemi, w jednej ze ścian, znajdowało się niewielkie, ukryte przejście do kolejnego pomieszczenia, z którego nie było innego wyjścia. Tam również prowadzona była uprawa.

Łącznie na miejscu śledczy zabezpieczyli 2,5 kilograma popakowanego już suszu, ponad 18 kilogramów ususzonych roślin, a także 505 krzewów w różnym stadium rozwoju, z których uzyskać można kolejnych 12 kilogramów.
W trakcie czynności zabezpieczone zostało całe oprzyrządowanie wraz z wagą, miernikami, urządzeniem do foliowania oraz wszystkimi przedmiotami wykorzystywanymi do nielegalnego procederu.

Stargardzcy policjanci na miejscu czynności zatrzymali również 48-letniego właściciela posesji, który już wcześniej notowany był za przestępstwo narkotykowe. Wczoraj mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a dzisiaj śledczy po szczegółowym zapoznaniu się z materiałem dowodowym przedstawią mu zarzut uprawy konopi, mogących dostarczyć znaczną ilość tej substancji.

Zgodnie z Ustawą za taki czyn grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto, wobec podejrzewanego skierowany zostanie wniosek o zastosowanie najsurowszego ze środków zapobiegawczych, jakim jest tymczasowe aresztowanie.

(KWP w Szczecinie / ms)

  • Plantacja konopi
  • Plantacja konopi
  • Plantacja konopi
  • Plantacja konopi
  • Plantacja konopi
  • Plantacja konopi
  • Plantacja konopi
  • Plantacja konopi

Film Policjanci zlikwidowali plantację konopi

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zlikwidowali plantację konopi (format flv - rozmiar 17.31 MB)

Powrót na górę strony