Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawała niepełnoletnim petardy

Data publikacji 30.12.2015

Trzebniccy policjanci zatrzymali kobietę, która obsługując punkt dystrybucji materiałów pirotechnicznych, sprzedała petardy nieletnim. Przypomnijmy, że takie postępowanie jest przestępstwem, a sprawcy może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Referatu Patrolowo – Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy, w trakcie kontroli parku, ujawnili na placu zabaw grupę pięciu nieletnich osób, która odpalała głośne petardy. Ustalono dokładne miejsce, gdzie młodzi ludzie zakupili środki pirotechniczne. Następnie policjanci zatrzymali sprzedawczynię ze wskazanego sklepu, która przyznała się do tego, że sprzedała petardy nieletnim.

Młodych adeptów wybuchowych rozrywek, funkcjonariusze przekazali pod opiekę opiekunom i poprosili o wzmożenie nad dziećmi kontroli rodzicielskiej w okresie noworocznym, gdyż nieumiejętne obchodzenie się z petardami grozi tragedią.

Sprzedawczyni za swój czyn odpowie przed sądem. Policjanci przypominają, że sprzedaż fajerwerków, a nawet zwykłych petard osobom niepełnoletnim jest przestępstwem. Grozi za to nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony