Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratował kilka ludzkich istnień

Data publikacji 03.01.2016

Sierż. szt. Kamil Kucharski to jeden z 14 podkarpackich policjantów docenionych przez kierownictwo Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji za szczególne osiągnięcia w służbie, męstwo lub ponadprzeciętne zaangażowanie dla dobra obywateli i ojczyzny. Policjant z Przemyśla ratując osoby, które chciały targnąć się na swoje życie wykazał się zdecydowaniem w działaniu i profesjonalizmem.

Sierż. szt. Kamil Kucharski to policjant Wydziału Wywiadowczo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Służbę w policji rozpoczął 8 lat temu. Został doceniony przez swoich przełożonych za wyjątkowo sumienne wykonywanie swoich obowiązków, ale też ponadprzeciętną odwagę i skuteczność.

W mijającym roku dwukrotnie uratował osoby, które będąc w trudnej sytuacji życiowej, próbowały odebrać sobie życie. W maju, niemal w ostatniej chwili odnalazł człowieka, który chciał popełnić samobójstwo. Odciął sznur i mimo że mężczyzna nie dawał oznak życia, z determinacją zaczął go reanimować. Skutecznie, bo mężczyzna odzyskał przytomność.

W grudniu podjął interwencję wobec kobiety, która próbowała skoczyć z mostu. Skierowany przez dyżurnego, trafnie zdecydował o wyborze najszybszej trasy dojazdu. Gdy na moście dostrzegł dwie osoby, młodą kobietę, która stojąc poza barierką próbowała skoczyć do rzeki i mężczyznę, który ostatkiem sił ją trzymał, błyskawicznie zareagował. Zdążył na czas i udaremnił próbę samobójczą.

Nadto, sierż. szt. Kamil Kucharski swoją postawą i profesjonalizmem na co dzień buduje pozytywny wizerunek policji. Reprezentuje też przemyską policję wchodząc w skład asysty honorowej podczas uroczystości.  

KWP Rzeszów/ah

Powrót na górę strony