Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratował rodzinę z pożaru

Data publikacji 03.01.2016

Podczas pożaru budynku mieszkalnego narażając własne życie bronił życia innych ludzi. Klatka schodowa płonącego budynku wypełniona była dymem, drzwi jednego z mieszkań były zamknięte na klucz, a domownicy nie byli w stanie samodzielnie ich otworzyć. To sierżant Hubert Klimaszewski, policjant OPI w Grajewie.

Sierżant Hubert Klimaszewski pracuje w Policji od 2013 roku. Od początku służbę pełni w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. Jest sumiennym, zdyscyplinowanym policjantem, który zadania realizuje z dużym zaangażowaniem osiągając bardzo dobre wyniki w codziennej służbie. Od 2014 roku zatrzymał „na gorącym uczynku” 16 sprawców przestępstw, ujawnił także dwie osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości i organy ścigania. Jest funkcjonariuszem, który narażając swoje zdrowie, a nawet życie potrafi pracować w ciężkich warunkach.

Przykładem takiego działania była listopadowa akcja ratownicza prowadzona w tym roku. Podczas pożaru budynku mieszkalnego narażając własne życie bronił życia innych ludzi. Klatka schodowa płonącego budynku wypełniona była dymem, drzwi jednego z mieszkań były zamknięte na klucz, a domownicy nie byli w stanie samodzielnie ich otworzyć. Płomienie zajmowały coraz większy obszar - liczyła się więc każda sekunda. W tym momencie funkcjonariusz zdecydował się na wykorzystanie broni służbowej, przestrzelając zamki. Pozwoliło to otworzyć drzwi i uratować znajdującą się w mieszkaniu rodzinę. Łącznie sierż. Hubert Klimaszewski wraz z pozostałymi policjantami biorącymi udział w tej akcji  pomogli opuścić budynek 20 osobom, w tym pięciorgu dzieciom.


Ponadto sierżant Hubert Klimaszewski reprezentując Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku w Ogólnopolskich Mistrzostwach Policjantów Prewencji „Patrol Roku 2015” w słupskiej szkole Policji, zajął wspólnie z kolegą z patrolu pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej zawodów.

KWP Białystok/ah

Powrót na górę strony