Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uwolnili trzy osoby z płonącego budynku

Data publikacji 02.01.2016

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wyróżnił nagrodami finansowymi funkcjonariuszy, którzy wykazali się ponadprzeciętną odwagą, męstwem, skutecznością lub inicjatywą. Wśród wyróżnionych znaleźli się dwaj policjanci z komisariatu policji w Cedrach Wielkich, którzy uratowali z pożaru trzy osoby. Gratulujemy!

Kim jest bohater? Jest osobą, która odznaczyła się niezwykłymi czynami, męstwem, pomocą i ofiarnością wobec innych ludzi. Tymi słowami można opisać dwóch policjantów z komisariatu policji w Cedrach Wielkich - sierż. Grzegorza Kucharskiego oraz sierż. Macieja Woźniaka. Funkcjonariusze skierowani do pożaru budynku mieszkalnego bez chwili wahania ruszyli z pomocą osobom przebywającym w środku. Policjanci zauważyli, że na pierwszym piętrze płonącego budynku znajdują się trzy uwięzione osoby, którym płomienie ognia uniemożliwiają ucieczkę. Jeden z policjantów wspiął się na daszek przybudówki i przez otwór okienny wydostał uwięzione osoby, które przekazywał drugiemu z policjantów.

Policjanci pomogli uratowanym oddalić się od płonącego budynku, a sami wrócili na miejsce pożaru, żeby sprawdzić czy w środku nie pozostały inne osoby. Przed przyjazdem straży pożarnej mundurowi przenieśli w odległe miejsce butle gazowe, które znajdowały się w metalowym koszu przy jednej ze ścian płonącego budynku.

Dzięki odwadze i determinacji sierż. Macieja Woźniaka i sierż. Grzegorza Kucharskiego nikt nie ucierpiał.

Obaj funkcjonariusze służbę w policji rozpoczęli w 2012 roku. Grzegorz Kucharski ma 34 lata, Maciej Woźniak ma 28 lat. Funkcjonariusze za odwagę oraz męstwo zostali wyróżnieni nagrodą Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, gratulujemy.

KWP Gdańsk/ah

Powrót na górę strony