Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamał się do placówki bankowej i wywiózł sejf na taczce

Data publikacji 03.01.2016

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali mężczyznę, który włamał się do placówki bankowej i wywiózł sejf na taczce. Teraz grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 36-letniego mieszkańca Jeleniej Góry, podejrzanego o włamanie do placówki bankowej. 

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, 29 grudnia 2015r po północy, został powiadomiony o włamaniu do placówki bankowej na terenie miasta.  Na miejsce zdarzenia udał się patrol i ujawnił wyłamane drzwi i zniszczone ścianki pomieszczeń placówki.  W wyniku przeszukania terenu w pobliżu miejsca zdarzenia, policjanci zatrzymali sprawcę, który przyznał się do dokonania włamania oraz odnaleźli jego łup - sejf z zawartością.

Sprawcą okazał się 36-letni mieszkaniec Jeleniej Góry, który jak wyjaśnił, postanowił włamać się przy pomocy łomu do pomieszczenia bankowego. Po dokonaniu włamania, wyrwał zamocowany sejf i wywiózł go na taczce. Jednak nie udało mu się z nim daleko odjechać. Ukrył go w okolicznych zaroślach. Szybka interwencja policjantów pozwoliła na zatrzymanie sprawcy oraz odzyskanie skradzionego mienia. 

Jeleniogórzanin przyznał się do popełnienia tego czynu. Policjanci zawnioskowali o zastosowanie aresztu wobec sprawcy. Za kradzież z włamaniem grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP Wrocław/ah

Powrót na górę strony