Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze przechwycili ponad 1,3 tys. porcji środków odurzających

Data publikacji 04.01.2016

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez głogowskich policjantów, a podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz przygotowania do ich dystrybucji. Funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę, z których można by było uzyskać łącznie ponad 1300 porcji handlowych. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z głogowskiej komendy powiatowej, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Zatrzymany to 23 – letni mieszkaniec tego miasta.

Do zatrzymaniu doszło po tym, jak funkcjonariusze podejrzewali mężczyznę, że może on w swoim mieszkaniu posiadać spore ilości narkotyków. Podejrzenia potwierdziły się, gdy wewnątrz policjanci znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę, z których można by było uzyskać łącznie ponad 1300 porcji handlowych.

Na miejscu zabezpieczono też inne przedmioty służące do nielegalnego procederu, w tym wagę do porcjowania środków odurzających. Mężczyzna, który trafił do policyjnego aresztu, na podstawie zebranego materiału dowodowego usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz przygotowania do ich dystrybucji.

Za czyny, o które jest podejrzany, grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd, na wniosek prokuratury, zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Zabezpieczone narkotyki i pieniądze
  • Zabezpieczone pieniadze i narkotyki
  • Zatrzymany prowadzony przez policjanta
Powrót na górę strony