Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o kradzież audi na terenie Niemiec wpadł po pościgu na autostradzie

Data publikacji 04.01.2016

Wspólne działania pościgowe policjantów ze Zgorzelca, Bolesławca i Legnicy doprowadziły do zatrzymania młodego mężczyzny podejrzanego o kradzież samochodu na terenie Niemiec. Kierowca uciekając przed interweniującymi funkcjonariuszami wielokrotnie przekraczał dozwoloną prędkość, spychał inne pojazdy z drogi, a także powodował duże zagrożenie w ruchu drogowym doprowadzając do kolizji z kilkoma autami. Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca prowadził samochód prawdopodobnie pod wpływem środków odurzających. Zatrzymany, za czyny o które jest podejrzany, odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji ze Zgorzelca i Bolesławca oraz Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali w bezpośrednim pościgu 25-letniego mężczyznę, który kierował samochodem skradzionym na terenie Niemiec.

Policjanci ze Zgorzelca w trakcie prowadzonych działań mając podejrzenie, że samochód marki Audi A6 może być skradziony chcieli zatrzymać pojazd do kontroli. Mimo wyraźnych znaków i sygnałów dźwiękowych wydawanych przez funkcjonariuszy, kierujący samochodem nie zatrzymał się. W trakcie ucieczki wielokrotnie przekraczał dozwoloną prędkość i spychał inne pojazdy z jezdni. Prowadzący auto łamiąc przepisy ruchu drogowego uciekał przed interweniującymi policjantami w kierunku Legnicy, dodatkowo powodując jeszcze kolizje z kilkoma innymi samochodami.

Wspólne działania blokadowe i pościgowe funkcjonariuszy ruchu drogowego ze Zgorzelca, Legnicy i Bolesławca doprowadziły do zatrzymania kierowcy. Okazało się, że wcześniejsze podejrzenia mundurowych były trafne, a sprawdzenie w systemach informatycznych Policji potwierdziło, że audi A6 zostało skradzione na terenie Niemiec. Kierowca, 25-letni mieszkaniec Legnicy, został zatrzymany. Dodatkowo pobrano od niego krew do badań pod kątem substancji odurzających.

W związku z podejrzeniem o kradzież z włamaniem do pojazdu oraz stworzenie realnego zagrożenia w ruchu drogowym jadąc z nadmierną prędkością i powodując kolizję z innymi pojazdami a także prowadząc pod wpływem środków odurzających, policjanci zawnioskowali o tymczasowy areszt dla zatrzymanego. Prokurator podjął decyzję o zastosowaniu dozoru policyjnego.

O dalszym losie młodego mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Za czyny, o które jest podejrzany, może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony