Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla mężczyzny, który podczas bójki ciężko ranił nożem dwie osoby

Data publikacji 04.01.2016

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie podejrzanemu o to, że w noc sylwestrową, w trakcie bójki, ciężko ranił nożem dwie osoby. Poszkodowani trafili do szpitala. Napastnik oraz dwójka jego znajomych jeszcze tego samego dnia w godzinach popołudniowych zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z powiatu jeleniogórskiego i trafili do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału procesowego sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, a jego znajomi zostali objęci policyjnym dozorem.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło w noc sylwestrową na jednej z ulic w Piechowicach. Pod jednym ze sklepów dwaj mieszkańcy Piechowic zaczepili czekających na samochód: 23 - letnią kobietę oraz 39 - letniego mężczyznę. Doszło pomiędzy nimi do kłótni, a następnie bójki. W międzyczasie nadjechał 32 - latek, który wyjął nóż i ciężko ranił pokrzywdzonych, po czym cała trójka uciekła.

O zdarzeniu oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze powiadomił przypadkowy przechodzień. Poszkodowani z poważnymi obrażeniami trafili do szpitala. Funkcjonariusze rozpoczęli natomiast poszukiwania napastnika oraz pary, która brała udział w zdarzeniu. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji policjanci wytypowali, a następnie jeszcze tego samego dnia w godzinach popołudniowych zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o ciężkie uszkodzenie ciała, a także kobietę i mężczyznę, którzy brali udział w bójce.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału procesowego sąd zastosował wobec 32 - latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres jednego miesiąca, a kobieta i mężczyzna zostali objęci dozorem policyjnym oraz mają zakaz opuszczania kraju. 32 - latkowi za popełnione przestępstwo grozić może teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności, a jego znajomym do lat 3.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony