Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni odpowiedzą za wywołanie fałszywego alarmu bombowego

Data publikacji 04.01.2016

Dwóch nieletnich odpowie za wywołanie fałszywego alarmu bombowego na terenie stadionu miejskiego w Starogardzie Gdańskim. Na jednym z portali społecznościowych umieścili oni wpis o podłożeniu ładunku wybuchowego. Kilkudziesięciu policjantów sprawdzało teren stadionu, na którym tego dnia odbywało się noworoczne spotkanie mieszkańców. Decyzję o konsekwencjach dla nieletnich podejmie sąd rodzinny.

W Nowy Rok na jednym z portali społecznościowych pojawiła się informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego na terenie stadionu im. Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdańskim gdzie zaplanowano miejską imprezę noworoczną. Natychmiast w działania na miejscu zaangażowano kilkudziesięciu policjantów. W akcji brali udział również przewodnicy psów służbowych do wykrywania ładunków wybuchowych. Policjanci sprawdzili teren stadionu, ale alarm okazał się fałszywy.

Funkcjonariusze szybko ustalili, że odpowiedzialni za wywołanie fałszywego alarmu bombowego są dwaj chłopcy, w wieku 12 i 15 lat, mieszkańcy powiatu starogardzkiego. Nieletni stwierdzili, że miał to być "żart", a pomysłodawcą wpisu był 15-latek.

Teraz decyzję w sprawie nieletnich podejmie sędzia sądu rejonowego z wydziału rodzinnego i nieletnich.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony