Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast umówionej randki padł ofiarą rozboju

Data publikacji 04.01.2016

Zabrzańscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn i kobietę podejrzanych o rozbój. Napadli oni na mężczyznę, który za pośrednictwem Internetu umówił się z nieznajomą na randkę. Kobieta zwabiła 29-latka do mieszkania, a następnie wspólnie z kolegami dotkliwie go pobiła. Pokrzywdzonemu skradziono gotówkę, dokumenty i klucze do samochodu. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani, natomiast kobieta zastała objęta policyjnym dozorem.

Zabrzańscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn i kobietę, którzy zwabili do mieszkania, a następnie pobili i okradli 29-letniego mieszkańca Częstochowy. Do zdarzenia doszło w Zabrzu w sylwestrową noc. 25-letnia kobieta nawiązała znajomość internetową z pokrzywdzonym. W czasie rozmów w sieci wielokrotnie sugerowała, że jest bardzo samotna i nie ma z kim spędzić ostatniego wieczoru 2015 roku. Mężczyzna przyjął zaproszenie kobiety i kilkanaście minut przed północą pojawił się w jej zabrzańskim mieszkaniu. Po kilku minutach rozmowy, z szafy wyszedł mężczyzna w kominiarce, który w dłoni trzymał przedmiot przypominający broń. Dotkliwie pobił częstochowianina i zażądał od niego gotówki.

Kobieta również uczestniczyła w biciu mężczyzny. Usiłowała również porazić go „domowej roboty” paralizatorem. Kiedy 29-latkowi udało się wyswobodzić i otworzyć drzwi mieszkania, na wycieraczce stało dwóch kolejnych zamaskowanych mężczyzn, którzy wepchnęli go do lokalu i pobili. W kuchni używając patelni wielokrotnie uderzali mężczyznę w głowę. Jeden z nich używając chwytów obezwładniających dusił pokrzywdzonego. Mężczyźnie udało się zbiec z mieszkania. Oprawcy zabrali mu gotówkę w wysokości 260 złotych, telefon komórkowy, dokumenty i kluczyki do samochodu.

Dzięki mieszkańcowi Zabrza, który zauważył pobitego mężczyznę, pokrzywdzony niezwłocznie trafił pod opiekę lekarską. O całym zdarzeniu została również poinformowana zabrzańska policja. Kryminalni jeszcze tej samej nocy, w mieszkaniu kobiety zatrzymali całą czwórkę podejrzewaną o rozbój. Jeden z mężczyzn ukrywał się w wersalce a drugi na dachu budynku.

Zatrzymani mężczyźni w wieku 17, 19 i 20 lat mają już bogatą przeszłość kryminalną. Wielokrotnie zatrzymywani byli do licznych kradzieży i włamań. 25-latka również była już karana za zniszczenia mienia. Okazało się również, że podczas całego zajścia w pokoju obok było jej 1,5 roczne dziecko, które pilnowała koleżanka. Pokrzywdzony w wyniku pobicia doznał ogólnych potłuczeń ciała i urazu nogi. 

Podejrzanym za popełnione przestępstwo grozi do 12 lat więzienia. Wobec zatrzymanych mężczyzn sąd zastosował tymczasowy areszt. Kobieta została objęta policyjnym dozorem.

(KWP w Katowicach / mw)

Film Zamiast umówionej randki padł ofiarą rozboju

Pobierz plik Zamiast umówionej randki padł ofiarą rozboju (format mp4 - rozmiar 10.84 MB)

Powrót na górę strony