Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Satysfakcja z pomagania innym

Rozpoczynający swoją przygodę z mundurem, słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego ze słupskiej Szkoły Policji, po raz kolejny pokazali, że służyć to przede wszystkim pomagać. W praktyce przekonał się o tym jeden z mieszkańców Słupska, który publicznie podziękował młodym policjantom za ich postawę.

Pod koniec szkolenia młodzi policjanci – w ramach praktyk – po raz pierwszy pełnią służby wspólnie z kolegami z jednostek terenowych. W takcie patrolowania ulic Słupska słuchacze znaleźli na chodniku portfel z pieniędzmi i dokumentami. Ponieważ osoba, która go zgubiła, mieszkała w rejonie pełnienia służby, policjanci pojechali radiowozem pod adres widniejący w jednym z dokumentów.

Okazało się, że właścicielem dokumentów był starszy mężczyzna, który bardzo stresował się jego utratą. Na widok młodych policjantów, którzy przynieśli zgubę, właściciel portfela bardzo się ucieszył podkreślając, że nie za bardzo wierzył w jego odzyskanie.

Policjanci którzy znaleźli portfel zrobili jedynie to, co do nich należy, choć podkreślali jednocześnie, że właśnie takie pełnienie służby - poprzez pomoc innym ludziom - daje im największą satysfakcję. Właściciel portfela oprócz podziękowania policjantom przesłał również list, w którym podkreśla zachowanie słuchaczy.

 - „Za ten czyn, którego dokonali słuchacze […] jako obywatel i mieszkaniec Słupska bardzo dziękuję panu Komendantowi Szkoły Policji, a w szczególności jego słuchaczom. […] Bardzo dziękuję z dużym zadowoleniem za uczciwość” – pisze pan Waldemar ze Słupska w swoim liście skierowanym do Komendanta Szkoły Policji.

Słuchacze słupskiej Szkoły Policji w ostatnich miesiacach wielokrotnie udowodnili, że służba policjanta to przede wszystkim pomoc osobom w potrzebie. W trakcie szkolenia ratowali osoby z płonącej kamienicy, zatrzymywali po pościgu nietrzeźwych sprawców kolizji, a także udzielali pomocy osobom, które nagle zasłałby na ulicy.

  • List mieszkańca Słupska z podziękowaniami za postawę młodych policjantów.
  • List mieszkańca Słupska z podziękowaniami za postawę młodych policjantów.
Powrót na górę strony