Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyróżniony za wzorową służbę

Data publikacji 06.01.2016

Asp. szt. Jan Słowiak jest kolejnym funkcjonariuszem, który został wyróżniony za szczególne zasługi i wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych. Doświadczony policjant jest obecnie kierownikiem Referatu Dochodzeniowo – Śledczego Wydziału Kryminalnego w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Asp. szt. Jan Słowiak służbę w Policji zaczął w 1997 roku, najpierw jako policjant prewencji w Komisariacie Policji w Brzeszczach, później swoją karierę związał z pionem kryminalnym jako dochodzeniowec, a następnie jako policjant operacyjny.  W 2012 r. objął pełnienie obowiązków na stanowisku Kierownika Referatu Kryminalnego w Brzeszczach, a w 2013 r. został kierownikiem Referatu Dochodzeniowo Śledczego Wydziału Kryminalnego w Oświęcimiu. W 2013 roku za szczególne zasługi i wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych został odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych Brązową Odznaką Zasłużony Policjant.
 
Na co dzień kieruje pracą policjantów dochodzeniówki i wspomaga ich w prowadzonych przez nich sprawach. Niejednokrotnie sam przesłuchuje podejrzanych,  jak również rozmawia i wspiera osoby pokrzywdzone przestępstwem. W przypadku tragicznych zdarzeń losowych, bezpośrednio na miejscu rozmawia z rodzinami pokrzywdzonych, inicjując dla nich pomoc.
 
W swojej pracy najbardziej lubi adrenalinę i możliwość współpracy z innymi policjantami. Satysfakcję sprawia mu każda wykryta sprawa i słowo dziękuję, zwłaszcza kiedy pada z ust osoby, której udało się pomóc. Poza pracą interesuje się wydarzeniami z kraju i za granicy. Najważniejsze dla asp. szt. Jan Słowiaka jest spędzanie czasu z rodziną, której stara się poświęcić każdą wolną chwilę. Jak mówi, dla każdego policjanta wiele spraw jest ważnych i takich, które odciskają piętno. Uważa, że w pamięci szczególnie pozostają wydarzenia, gdzie widzi się cierpienie osób, którym zawsze stara się pomóc.
 
Policjantem chciał zostać z dwóch powodów: zawsze uważał, że jest to służba niezwykle ciekawa i satysfakcjonująca, a jednocześnie - pomimo ciągłego bycia w gotowości - dająca poczucie stabilizacji.

(KWP w Krakowie / ms)

Powrót na górę strony