Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ujawnili uprawę konopi

Prowadząc oględziny miejsca pożaru, na poddaszu domu policjanci ujawnili pomieszczenia specjalnie przystosowane do uprawy konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli również kilkadziesiąt sztuk ściętych krzewów konopi. Zarzuty posiadania i uprawy nielegalnych roślin usłyszał 48-letni mężczyzna.

W niedzielę wieczorem dyżurny mieleckiej policji został powiadomiony o pożarze domu jednorodzinnego. Policjanci, prowadząc oględziny miejsca pożaru, na poddaszu domu ujawnili pomieszczenia wyposażone w oświetlenie, wentylację i system nawadniający, służące do uprawy konopi indyjskich. W pomieszczeniu obok ujawnili i zabezpieczyli 50 sztuk ściętych krzewów konopi indyjskich.
 
Prawdopodobnym źródłem pożaru mógł być piecyk, służący do ogrzewania pomieszczenia, w którym znajdowała się nielegalna uprawa.
 
Policjanci zatrzymali 48-letniego właściciela domu w policyjnym areszcie. Kolejnego dnia podejrzany został przesłuchany. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyźnie zarzut uprawy i posiadania konopi. Podejrzany tłumaczył, że rośliny uprawiał na własny użytek, a nasiona zakupił podczas pobytu w Hiszpanii. Mężczyźnie za uprawę i posiadanie konopi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Rzeszowie / ms)
  • zabezpieczone rośliny konopi
  • pomieszczenia przystosowane do uprawy nielegalnych roślin

Film Policjanci ujawnili uprawę konopi

Pobierz plik Policjanci ujawnili uprawę konopi (format mp4 - rozmiar 6.03 MB)

Powrót na górę strony