Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca uciekał ulicami Głogowa z prędkością 110 km/h

Data publikacji 07.01.2016

Kierowca samochodu osobowego poruszającego się ulicami Głogowa nie zareagował na polecenia zatrzymania do kontroli drogowej. Kilkuminutowy pościg ulicami miasta doprowadził do jego zatrzymania. Mieszkaniec powiatu nowosolskiego był nietrzeźwy i miał już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, właśnie za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Patrol ruchu drogowego postanowił zatrzymać do kontroli brawurowo i szybko jadącego kierowcę samochodu osobowego. Ten jednak zareagował na polecenie policjantów przyspieszając i próbując uciec. Pościg ulicami miasta trwał kilka minut. Była godzina pierwsza w nocy, patrol dogonił pirata drogowego a następnie doprowadził do jego zatrzymania.

Zatrzymany kierowca był nietrzeźwy - miał 2,8 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało, nie był to jedyny powód ucieczki. 23 – letni kierowca pomimo młodego wieku miał już na koncie sądowy zakaz kierowania pojazdami na okres 3 lat, który złamał.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi za złamanie zakazu sądowego. Znowelizowane przepisy obligują również sądy do orzekania nawiązki w wysokości co najmniej 10 000 złotych w przypadku ponownego kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Odrębną karą w tym przypadku będą grzywny za wielokrotne złamanie przepisów ruchu drogowego.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film Pijany kierowca uciekał ulicami Głogowa z prędkością 110 km/h

Pobierz plik Pijany kierowca uciekał ulicami Głogowa z prędkością 110 km/h (format mp4 - rozmiar 29.68 MB)

Powrót na górę strony