Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali audi warte 45 tys. złotych

Data publikacji 07.01.2016

Policjanci z Żar odzyskali samochód osobowy marki Audi A4 Avant warty 45 tysięcy złotych, który został skradziony na terenie Niemiec. Zatrzymany do sprawy to 26-letni mieszkaniec gminy Żary. Prokurator zdecydował o zastosowaniu dozoru Policji wobec mężczyzny.

Do kradzieży samochodu doszło w nocy z 3/4 stycznia br. na terenie Niemiec. Policjanci z Posterunku Policji w Przewozie ustalili miejsce, w którym może znajdować się skradziony pojazd. W działania mające na celu odzyskanie pojazdu oraz ustalenie sprawcy włączyli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Wspólna praca przyniosła szybki efekt. 4 stycznia br. w lesie w miejscowości Rościce policjanci odnaleźli i zabezpieczyli audi A4 Avant z 2008 roku, warte 45 tys. złotych. W tym samym czasie zatrzymali także 26-latka, który jest podejrzany kradzież tego samochodu. Zgromadzony materiał dowodowy m.in. zabezpieczone od podejrzanego rzeczy pochodzące ze skradzionego pojazdu, pozwoliły na przedstawienie mu zarzutu kradzieży z włamaniem. Kodeks karny za ten rodzaj przestępstwa przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę 6 stycznia br. prokurator zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji w stosunku do zatrzymanego mężczyzny.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ak)

Powrót na górę strony