Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zasilili policyjne szeregi

Data publikacji 07.01.2016

W sali konferencyjnej im. insp. Wiktora Ludwikowskiego na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. To pierwsze przyjęcie do służby policjantów garnizonu wielkopolskiego w 2016 roku. Szeregi wielkopolskiej Policji zasiliło 99 mundurowych.

W gmachu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 7 stycznia br. odbyło się uroczyste ślubowanie 99 nowo przyjętych policjantów i policjantek. Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski, który jako pierwszy powitał ślubujących, ich najbliższych oraz zaproszonych gości. Wśród nich byli: Waldemar Paternoga – Zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Hieronim Węclewski - Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania, Mieczysław Ferenc – członek Zarządu Powiatu Poznańskiego, ksiądz prałat Stefan Komorowski – kapelan KWP w Poznaniu, mł. asp. Przemysław Postaremczak – przedstawiciel Zarządu NSZZP województwa wielkopolskiego, Andrzej Borowski – prezes poznańskiego oddziału stowarzyszenia "Rodzina Policyjna 1939" i Przemysław Daroszewski – dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Społecznej MSW w Poznaniu. Podczas uroczystej zbiórki obecna była również kadra kierownicza wielkopolskich jednostek Policji i najbliżsi nowo przyjętych policjantów.

Insp. Rafał Batkowski powiedział, że w nowym etapie życia  – jakim jest służba w Policji, rozpoczyna się kolejny rozdział. Jest to dla nowych policjantów szansa na rozwój, naukę, samokształcenie i spełnianie się. Tylko od policjantów zależy, czy swoją szansę wykorzystają i będą zadowoleni ze służby dla dobra drugiego człowieka. Praca w mundurze wiąże się z ogromnym wyzwaniem, ale i dużą satysfakcją z wykonywanych obowiązków. Komendant zwrócił również uwagę na przestrzeganie zasad etyki zawodowej i dyscypliny. Podziękował także rodzinom nowych policjantów za obecność podczas uroczystości.

Dla wszystkich nowo zaślubionych policjantów, przybyłych rodzin i przyjaciół były to wyjątkowe chwile, które na długo pozostaną w ich pamięci.

(KWP Poznań / dpb)

  • Poczet sztandarowy i nowi policjanci
  • Komendant odbiera meldunek
  • Komendant odczytuje treść ślubowania
  • Policjantki składają ślubowanie
  • Wspólne zdjęcie policjantów z Komendantem Wojewódzkim
  • Wspólne zdjęcie policjantów z Komendantem Wojewódzkim
Powrót na górę strony