Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadał na placówki finansowe

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu ustalili personalia 52-latka, podejrzanego o napady na placówki finansowe. Mężczyzna został zatrzymany w jednym z krakowskich hoteli. W chwili zatrzymania miał przy sobie atrapę broni palnej. Usłyszał już zarzuty. Za rozbój grozi kara nawet do 15 lat więzienia.

Policjanci z Opola w ciągu kilku dni otrzymali zgłoszenia o dwóch napadach na placówki finansowe. Śledczy ustalili, że sprawcą był mężczyzna w wieku około 50-60 lat, który wchodził do placówek i grożąc przedmiotem przypominającym broń, żądał od kasjerek wydania pieniędzy. Po ich zabraniu uciekał z miejsca przestępstwa.

Policjanci i prokuratorzy, zajmujący się wyjaśnieniem tych spraw, zabezpieczyli dowody oraz przesłuchali świadków. Ustalili również rysopis sprawcy i rozpoczęli pracę nad ustaleniem jego tożsamości. W wyniku podjętych działań kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu 6 stycznia zatrzymali podejrzewanego o te czyny 52-latka. Mężczyzna przebywał w jednym z krakowskich hoteli. Zatrzymany miał przy sobie atrapę broni palnej oraz część skradzionych wcześniej pieniędzy. Mężczyzna jest podejrzany również o rozbój dokonany w lipcu 2015 roku. Wtedy napadł na salon gier.

Zebrane w tych sprawach materiały pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu trzech zarzutów rozboju. 52-latek działał w warunkach recydywy. Na wniosek prokuratora, sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

Za zarzucane mężczyźnie czyny grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / ms)

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
Powrót na górę strony