Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze przechwycili ponad 4 tys. porcji narkotyków

Data publikacji 08.01.2016

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić młodemu mężczyźnie zatrzymanemu przez oleśnickich policjantów, a podejrzanemu o posiadania znacznej ilości narkotyków. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę, z której można było uzyskać ponad 4 tys. porcji handlowych. Dzisiaj mężczyzna został doprowadzony przez funkcjonariuszy do sądu z wnioskiem o areszt tymczasowy.

Policjanci Zespołu ds. Nieletnich z oleśnickiej komendy powiatowej, w wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych, ustalili i zatrzymali 17-letniego mężczyznę podejrzewanego o przestępstwa narkotykowe.

Do zatrzymania doszło po ustaleniu, że może on posiadać znaczne ilości środków odurzających i handlować nimi. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się, a w mieszkaniu podejrzewanego znaleziono i zabezpieczono spore ilości amfetaminy.

Narkotyki, z których można było uzyskać ponad 4 tys. porcji handlowych, ukryte były za meblami w pokoju młodego mężczyny. W chwili zatrzymania znajdował się on na ucieczce z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, gdzie postanowieniem Sądu Rejonowego w Oleśnicy został umieszczony za wcześniejsze czyny karalne, których dopuścił się jako osoba nieletnia.

Teraz za przestępstwa o które jest podejrzany, może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do lat 10. Przypominamy, że osoba, która ukończyła lat 17 w świetle obowiązujących przepisów za popełnione przestępstwa lub wykroczenia odpowiada jako osoba dorosła.

Dzisiaj zatrzymany został doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

(KWP we Wrocławiu / ak)

Powrót na górę strony