Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za narkotyki

Data publikacji 10.01.2016

Na 3 miesiące do aresztu trafił młody mężczyzna, zatrzymany przez policjantów z powiatu oleśnickiego, podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków i handel nimi. Przeszukując jego miejsce zamieszkania, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę w ilości, z której po podziale można byłoby uzyskać ponad 4 tys. porcji handlowych tego narkotyku. Grozić mu może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Zespołu ds. Nieletnich z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, prowadząc działania operacyjne, zatrzymali 17-latka podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Na bezie zgromadzonych przez funkcjonariuszy materiałów, sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres trzech miesięcy.

Do zatrzymania doszło 8 stycznia br. po tym, jak policjanci ustalili, że może on posiadać znaczne ilości środków odurzających i nimi handlować. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się - podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania znaleźli spore ilości amfetaminy. Narkotyki ukryte były w pokoju 17-latka, za meblami. Sprawdzenia specjalistów wykazały, że z zabezpieczonej ilości środków odurzających po podziale można byłoby uzyskać ponad 4 tys. porcji handlowych.

Policjanci ustalili także, że w chwili zatrzymania znajdował się on na ucieczce z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, gdzie postanowieniem Sądu Rejonowego w Oleśnicy został umieszczony za czyny karalne, których dopuścił się wcześniej.

Za przestępstwa narkotykowe, o które jest podejrzany, grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony