Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w narkobiznes

Data publikacji 11.01.2016

Krakowscy policjanci przejęli prawie 24 kg narkotyków przygotowanych do dystrybucji oraz zlikwidowali profesjonalną plantację konopi indyjskich. 34-letni właściciel odpowie karnie za wytwarzanie znacznych ilości narkotyków, a jego wspólnik za współudział. Zatrzymani powiązani są ze środowiskiem chuliganów okołostadionowych.

Krakowscy policjanci systematycznie rozpracowują podziemie narkotykowe likwidując kolejne fabryki narkotyków czy plantacje konopi indyjskich, zabezpieczając substancje odurzające oraz rozliczając karnie osoby związane z tym procederem. Tym samym kolejne partie narkotyków nie zasilają krajowego jak i małopolskiego „czarnego” rynku. 

W ostatnim czasie policjanci zwalczający przestępczość narkotykową w Krakowie zlikwidowali kolejną plantację konopi indyjskich i zabezpieczyli  kilkadziesiąt kilogramów marihuany.  Z informacji posiadanych przez policjantów wynikało, że narkotyki pochodzą z krakowskiego Podgórza, a ich produkcją zajmują się środowiska powiązane z przestępczością kibolską.

Tuż przed weekendem, w godzinach porannych, policjanci weszli na jedną z  prywatnych posesji w tej dzielnicy. Podczas przeszukania domu jednorodzinnego na strychu ujawniono plantację konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli donice z roślinami w różnej fazie wzrostu ( od 60 do150 cm wysokości ), a także kilkanaście sadzonek konopi. Dodatkowo zabezpieczono sprzęt służący do pielęgnacji uprawy m.in. specjalistyczne lampy, sprzęt do nagrzewania, nawozy i odżywki.

W pomieszczeniu tym znajdowały się także młynki do rozdrabniania roślin oraz wagi elektroniczne służące do koncesjonowania narkotyków. Policjanci podczas przeszukania natrafili także na zeszyty z zapiskami dealerskimi, instrukcjami uprawy i pielęgnacji roślin oraz kilka telefonów komórkowych i gotówkę. Na strychu znaleziono także suszące się ścięte krzewy konopi a także już wysuszone i przygotowane do zmielenia. W sumie zabezpieczono blisko 24 kilogramy marihuany.

Policjanci zatrzymali 34-letniego syna właścicieli posesji oraz jego 31-letniego wspónika. Mężczyźni usłyszeli zarzuty wytwarzania znacznych ilości narkotyków ( art.53 ust.2 ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii ). Grozi im kara pozbawienia wolności od 3 lat wzwyż. Decyzją Sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani.

Jak przyznają policjanci sprawa jest rozwojowa. Ustalane będą kolejne osoby, które odbierały  marihuanę od mężczyzny. 

(KWP w Krakowie / mw)

 

  • Zlikwidowana plantacja konopi
  • Zabezpieczone rośliny
  • Zlikwidowana plantacja konopi
  • Zabezpieczone rośliny
  • Zatrzymany prowadzony przez policjanta
Powrót na górę strony