Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grożąc nożem i pistoletem skradł pokrzywdzonej audi

Data publikacji 11.01.2016

Puławscy policjanci zatrzymali sprawcę rozboju. 21-latek w nocy grożąc nożem i pistoletem skradł pokrzywdzonej audi o wartości około 150 tys. zł. Kryminalni ustalili, że samochód wraz ze sprawcą przebywa w okolicach Wilkowa. Po kilkominutowym pościgu oraz oddaniu strzałów ostrzegawczych mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzuty rozboju za co grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

W nocy z piątku na sobotę (z 8 na 9.01.br.) policjanci z Puław otrzymali informację od pokrzywdzonej, że kilka chwil wcześniej została zaatakowana przez młodego mężczyznę, który skradł jej samochód. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że mężczyzna na ul. Włostowickiej w Puławach używając noża i przedmiotu przypominającego broń skradł należący do niej samochód m-ki Audi o wartości około 150 tys. złotych, a następnie odjechał w kierunku Kazimierza Dolnego. Następnego dnia rano, wykorzystując ustalenia kryminalnych, policjanci zostali skierowani w okolice Wilkowa. Z ich ustaleń wynikało, że właśnie tam może przebywać sprawca rozboju. 

Policjanci drogówki patrolując wskazany teren zauważyli jadące z dużą prędkością audi. Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Kierowca auta mimo używanych sygnałów dźwiękowych i świetlnych nie zatrzymywał się. Policjanci wykorzystali broń palną oddając strzały ostrzegawcze. Chwilę później sprawca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Okazał się nim 21-latek, mieszkaniec powiatu opolskiego. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał 0,25 promila alkoholu w organizmie. Podczas przeszukania policjanci odnaleźli maskę oraz atrapę pistoletu. Zatrzymany tłumaczył, że nie miał czym dojechać do domu, dlatego skradł samochód.

Kryminalni również ustalili, że w nocy mężczyzna zatankował pojazd za kwotę 150 złotych na jednej ze stacji paliw, po czym odjechał nie płacąc.

Zatrzymany usłyszał zarzuty dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyzna nie był wcześniej karany. Za to przestępstwo grozi kara do 15 lat  pozbawienia wolności. Policjanci wnioskują o jego tymczasowe aresztowanie. Dzisiaj sąd zdecyduje o jego dalszym losie.

(KWP w Lublinie / mw)

Film Grożąc nożem i pistoletem skradł pokrzywdzonej audi

Pobierz plik Grożąc nożem i pistoletem skradł pokrzywdzonej audi (format mp4 - rozmiar 29.31 MB)

Powrót na górę strony