Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podejrzanego o zabójstwo we Wrocławiu

Data publikacji 11.01.2016

Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna podejrzany o zabójstwo w jednym z mieszkań na terenie Wrocławia. Jak ustalili policjanci, do zdarzenia doszło podczas awantury między osobami przebywającymi w lokalu. Zatrzymany 50-latek już usłyszał zarzut zabójstwa kobiety. Za popełnioną zbrodnię może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji Wrocław Ołbin zatrzymali 50-letniego mężczyznę podejrzanego o spowodowanie śmierci 45-letniej kobiety. Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło po awanturze w mieszkaniu. 50-letni mężczyzna podczas kłótni ugodził nożem kobietę. W wyniku odniesionych obrażeń 45-latka zmarła. Po otrzymaniu informacji o tym zdarzeniu funkcjonariusze podjęli natychmiast działania mające na celu ustalenie sprawcy oraz wszystkich okoliczności w tej sprawie. W trakcie prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli wiele śladów oraz odnaleźli nóż, którym posłużył się sprawca. 

Po zatrzymaniu podejrzanego okazało się, że 50-latek jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymany mężczyzna już usłyszał zarzut zabójstwa. Sąd na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego w tej sprawie podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. W świetle kodeksu karnego za zabójstwo może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony