Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania

Data publikacji 11.01.2016

Mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymali policjanci z Szamotuł. Podczas pościgu uciekinier uderzył w drzewo. Nie miał prawa jazdy, był pijany i kradł samochody. Postawiono mu kilkanaście zarzutów. Grozi mi kara nawet 10 lat więzienia.

Policjanci kryminalni z Szamotuł w nocy z piątku na sobotę w miejscowości Kaźmierz zatrzymali podejrzanego o kradzieże samochodów i poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna nie zatrzymał się na sygnał policjantów i zaczął przed nimi uciekać. Jadąc z dużą prędkością nie opanował swojego subaru i uderzył w przydrożne drzewo.  Jak się okazało kierowca nie miał prawa jazdy i był pijany (ponad 1 promil w organizmie).

Po udzieleniu mu pomocy medycznej policjanci ustalili, że kierowcą był 38 latek, którego nazwisko figurowało na liście osób poszukiwanych. Był między innymi poszukiwany przez poznańskich policjantów w związku z wieloma kradzieżami samochodów. Niemiecka prokuratura i policja poszukiwała go zaś za kradzież samochodu oraz posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami.

Policjanci z KPP w Szamotułach postawili mu zarzuty prowadzenia samochodu bez uprawnień, pod wpływem alkoholu i doprowadzenie do kolizji. Funkcjonariusze z Poznania przedstawili zatrzymanemu zarzuty kradzieży 11 samochodów.

O sprawie policjanci zawiadomili także poznańską Prokuraturę Okręgową i sąd. W zakresie Europejskiego Nakazu Aresztowania na zatrzymanego nałożono sto dni aresztu.

(KWP Poznań / mś)

Powrót na górę strony