Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wspólnie z inspektorami Animals uwolnili głodzone zwierzęta

Data publikacji 12.01.2016

Oświęcimscy policjanci prowadzą czynności w sprawie znęcania nad dwoma psami i dwoma kotami, które pozostawały w mieszkaniu bez opieki, prawdopodobnie przez kilkanaście dni. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności. Policjanci wszczęli postępowanie wobec właścicielki psów i kotów.

W niedzielny wieczór, 10.01.br., anonimowa osoba zgłosiła, że w jednym z mieszkań na Osiedlu Zasole w Oświęcimiu od kilkunastu dni bez opieki pozostają psy i koty. Funkcjonariusze natychmiast udali się pod wskazany adres i razem z inspektorami Oświęcimskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami zajęli się ustalaniem personaliów właścicieli mieszkania oraz miejsca ich pobytu. Jak się  okazało, mieszkanie zajmowała 39 – letnia kobieta, która wskutek interwencji Policji zjawiła się na miejscu. W mieszkaniu znaleziono dwa koty i dwa psy w stanie skrajnego wyczerpania. Lekarz weterynarii, który zbadał zwierzęta potwierdził, że znajdują się one w stanie kacheksji czyli wyniszczenia organizmu spowodowanego brakiem pożywienia i wody.

Zwierzaki trafiły pod opiekę inspektorów, natomiast wobec karygodnego czynu ich właścicielki, policjanci wszczęli postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przez nią przestępstwa znęcania się nad zwierzętami, za które ustawa o ochronie zwierząt przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności. W przypadku, gdy sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem grozić mu może nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o reagowanie na wszelkie przypadki pozostawienia zwierząt bez należytej opieki oraz przejawy znęcania się nad nimi. Wystarczy taki fakt zgłosić odpowiednim służbom lub organizacjom, aby przerwać cierpienie zwierząt. 

(KWP w Krakowie / mw)

 

Powrót na górę strony