Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci szukają domu dla Edka i Miłki

Łęczyccy policjanci pomagają znaleźć dom dla Edka i Miłki, dwóch szczeniaków, które uratowano przed śmiercią. Funkcjonariusze zatrzymali zwyrodnialca odpowiedzialnego za to przestępstwo. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 9 listopada 2015 roku. Dyżurny łęczyckiej komendy odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie posesji w gminie Daszyna najprawdopodobniej zakopano żywe szczeniaki. Policjanci na miejscu potwierdzili zgłoszenie, odtwarzając jednocześnie przebieg zdarzenia. Z relacji świadka wynikało, że 57 – latek zakopał dwa żywe szczeniaki, zawinięte w foliową torbę. Psy udało się uratować. Trafiły pod opiekę łęczyckiej fundacji. Podejrzany został zatrzymany przez policjantów. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Usłyszał zarzut zagrożony karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Szczeniaki  Edek i Miłka skończyły właśnie 2 miesiące i cieszą się doskonałym zdrowiem. 8 stycznia 2016 przeszły pierwsze szczepienia. Teraz czekają na adopcję i przyjazny dom. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy,  wraz ze Stowarzyszeniem Obrony Praw Zwierząt „Podaj łapę”, rozpoczęli akcję adopcyjną. Informacji można zasięgnąć pod numerem tel.  694 873 584.

(KWP w Łodzi / ms)

  • Uratowane szczeniaki
  • Uratowane szczeniaki
  • Uratowane szczeniaki
  • Policjantka ze szczeniakami
  • Policjantka ze szczeniakami
  • Policjantka ze szczeniakami
Powrót na górę strony