Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne poszukiwania zakończone sukcesem

Sukcesem zakończyły się poszukiwania 89-letniej, schorowanej kobiety, która po południu wyszła z domu ubrana tylko w sweter i spodnie. Po pięciu godzinach poszukiwań żagańscy policjanci znaleźli ją w polu, ponad pół kilometra od najbliższej drogi.

W poniedziałek 11 stycznia, kilka minut po godzinie 16.00 dyżurny z Komisariatu Policji w Szprotawie otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 89-letniej staruszki, która wyszła z domu w miejscowości Długie. Kobieta ubrana była tylko w sweter, spodnie i kozaki. Zaginięcie chorej, mającej zaniki pamięci  mamy, zgłosiła jej córka. Z jej relacji wynikało, że  mama nie zabrała ze sobą żadnych rzeczy.

W związku z zagrożeniem życia i zdrowia 89-letniej kobiety, Komendant Powiatowy Policji w Żaganiu ogłosił alarm całej jednostki. W poszukania zostali zaangażowani policjanci z Komisariatu Policji w Szprotawie i Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.  W działania poszukiwawcze włączyli się również strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żaganiu i pobliskich ochotniczych straży pożarnych. Do poszukiwań został użyty pies tropiący z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, kamera termowizyjna oraz noktowizory.

Po zapadnięciu zmroku, poszukiwania 89-letniej kobiety były bardzo utrudnione ze względu na mgłę i mocno padający, marznący deszcz. Policjanci działania prowadzili wielokierunkowo. O zaginięciu zostali powiadomieni członkowie rodziny, do których mogła dotrzeć zaginiona, mieszkańcy miejscowości, gdzie wcześniej mieszkała 89-letnia kobieta, sprawdzane były szpitale, stacje paliw, sklepy, postoje taxi, dworce PKP i PKS. Jednocześnie przeczesywane były tereny w rejonie miejscowości Długie, skąd wyszła zaginiona.

O godzinie 21.00 Naczelnik Wydziału Sztabu Policji z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu, który był w jednej z grup poszukiwawczych, odnalazł 89-letnią kobietę znajdującą się 1,5 kilometra od miejscowości Długie. 89-latka była na polu, przy starej stercie słomy, w pobliżu lasu, w odległości pół kilometra od najbliższej drogi. Na miejsce odnalezienia została wezwana karetka pogotowia. Kobieta była wystraszona, zmęczona i wyziębiona, dlatego została do szpitala na obserwację. 

W akcji wzięło udział prawie 70 osób. Wszystkim osobom zaangażowanym w działania poszukiwawcze serdecznie dziękujemy.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

  • Poszukiwania zaginionej
  • Poszukiwania zaginionej
  • Poszukiwania zaginionej
Powrót na górę strony