Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mając 2,75 promila szła z małym dzieckiem po ulicy

Data publikacji 12.01.2016

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zatrzymali kobietę, która mając 2,75 promila alkoholu w organizmie szła ulicami miasta wraz z 3-letnią dziewczynką w wózku. Policjantów o całym zdarzeniu zaalarmowała jedna z funkcjonariuszek będąca po służbie, która zauważyła bardzo niebezpieczną sytuację.

Funkcjonariusze z dzierżoniowskiej komendy, w sobotę, tuż po godzinie 12:00, zostali zaalarmowani przez policjantkę po służbie, że ulicą Miodową idzie kobieta, z którą jest małe dziecko. Z relacji zgłaszającej wynikało, że osoba ta może być pod wpływem alkoholu, gdyż idąc jezdnią z wózkiem, nie może utrzymać równowagi i wywraca się. 

We wskazane miejsce niezwłocznie pojechał patrol policji, który potwierdził tę informację. Podczas legitymowania okazało się, że kobieta jest kompletnie pijana. Badanie alkomatem wykazało, że ma w organizmie aż 2,75 promila alkoholu. Na miejsce przybyła babcia dziecka, której przekazano pod opiekę 3-letnią dziewczynkę. 

Jeśli zgromadzony materiał wykaże, że matka swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła dziecko na bezpośrednie zagrożenie dla jego życia bądź zdrowia, grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Materiały w tej sprawie policjanci przekażą również do sądu rodzinnego, który podejmie decyzje, co do dalszego sprawowania opieki nad dzieckiem. 

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony