Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

14-latkowie wykazali się postawą godną naśladowania

Data publikacji 12.01.2016

Dzięki informacji przekazanej od dwóch 14-latków i szybkiej reakcji policjantów z Ochoty nie doszło do tragedii. 68-letni mężczyzna, który przemoczony, wyziębiony i bez butów leżał na skwerze przy ul. Korotyńskiego, trafił pod opiekę lekarzy. Chłopcy wykazali się wzorową, bardzo dojrzałą i godną naśladowania postawą.

Wczoraj, kilka minut przed godziną 20.00, policjanci z Ochoty zostali powiadomieni przez opiekuna dwóch 14-latków, że na skwerze przy ul. Korotyńskiego leży mężczyzna. Chłopcy zauważyli go, kiedy wyrzucali śmieci. Zaalarmowani policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali 68-latka, przemoczonego, wyziębionego i bez butów. Wezwane na miejsce pogotowie przewiozło mężczyznę do szpitala.

Na szczęście, dzięki szybkiej informacji przekazanej policjantom przez dwóch 14-latków i sprawnej interwencji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii.

Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997 lub 986, by uchronić kogoś od zamarznięcia i uratować czyjeś życie.

(KSP / ms)

Powrót na górę strony