Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za posiadanie znacznych ilości marihuany

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Łodzi zatrzymali mężczyznę, który posiadał ponad kilogram marihuany. Narkotyki były ukryte w dziecięcych zabawkach. Zatrzymany był już kilkakrotnie notowany.

11 stycznia 2016 roku, około godziny 12:00, policjanci zauważyli na ulicy Grabińskiej w Łodzi fiata seicento, którego kierujący wykonywał nieskoordynowane manewry, mogące stwarzać zagrożenie w ruchu drogowym. Jak się okazało, za kierownicą siedział 57-letek, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Podczas interwencji funkcjonariusze zwrócili uwagę, że siedzący z boku kierowcy pasażer jest bardzo zdenerwowany. Policjanci szybko wyjaśnili tajemnicze zachowanie, znajdując trzy dilerki z marihuaną. 25-latek został zatrzymany. Na tym jednak nie zakończyły się działania policjantów. Wspólnie z przewodnikiem psa służbowego pojechali do miejsca zamieszkania zatrzymanego. Pies nie miał większego problemu z odnalezieniem kolejnych porcji z narkotykami. Jednym z takich miejsc był między innymi pokój dziecka, a marihuana ukryta była w szafie pomiędzy zabawkami.

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków oraz ponad 800 złotych na poczet przyszłych kar. 25-latek, który w przeszłości miał już konflikt z prawem, może usłyszeć zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / ms)

  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony