Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki policjantom 73 – latek uniknął zamarznięcia

Data publikacji 12.01.2016

Kłodzcy policjanci uratowali przed wychłodzeniem starszego mężczyznę, który w miejscu mało uczęszczanym, nietrzeźwy, leżał w nocy na schodkach prowadzących do zaplecza budynku usługowego. Funkcjonariusze znaleźli go patrolując ulice miasta. Pomoc przyszła na czas. Mężczyzna został przewieziony do miejsca zamieszkania.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Kłodzku zaopiekowali się osobą, która w wyniku wychłodzenia mogła stracić życie. Funkcjonariusze udzielili pomocy po tym, jak patrolując miasto znaleźli po północy mężczyznę, leżącego na schodkach prowadzących do zaplecza budynku usługowego. 

Cała sytuacja miała miejsce w rejonie mało uczęszczanym. Temperatura powietrza spadła poniżej 0°C. Od leżącego mężczyzny czuć było alkohol. Był on przemarznięty. Policjanci ustalili, że jest to 73 - letni mieszkaniec tego miasta.  Po ocuceniu, mężczyzna przyznał się do wcześniejszego spożywania alkoholu. Na szczęście nie wymagał on hospitalizacji. Szybka reakcja policjantów i podjęte dalej działania najprawdopodobniej uratowały mu życie.

Funkcjonariusze apelują o informowanie Policji albo innych służb o każdej zauważonej osobie, która leży na ziemi, ławce, przystanku, czy też przebywa w okolicznościach, wskazujących na zagrożenie wyziębieniem. Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony