Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie funkcjonariuszy policji

Data publikacji 12.01.2016

Funkcjonariusze Wydziału w Gorzowie Wlkp. Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji ujawnili korupcję, oszustwa i przestępstwa narkotykowe popełniane przez policjantów i osoby cywilne na terenie woj. lubuskiego.

Na podstawie zgromadzonych materiałów przez policjantów Wydziału w Gorzowie Wlkp. BSW KGP Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze wszczęła śledztwo przeciwko dwóm policjantom z Komendy Powiatowej Policji i 6 osobom cywilnym, które z nimi współpracowały w procederze przestępczym.

Jednemu z policjantów zarzucono popełnienie różnych przestępstw - dokonania oszustwa oraz szeroko rozumianych czynów o charakterze korupcyjnym (w tym powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych i odpłatne oferowanie pomocy w załatwianiu spraw), nadużycie uprawnień na szkodę interesu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, a także czynu z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Drugiemu z policjantów zarzucono dokonanie czynów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz przekroczenie uprawnień na szkodę interesu publicznego.

Pozostałym osobom zarzucono dokonanie m. in. czynów polegających na tzw. płatnej protekcji, przestępstw oszustwa oraz z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Wobec policjantów i jednej osoby cywilnej sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy, a wobec pozostałych podejrzanych prokurator zastosował dozór Policji, zakaz opuszczania kraju i poręczenia majątkowe. Śledztwo w toku.

BSW KGP / ig

Powrót na górę strony