Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibic zatrzymany za handel narkotykami

Data publikacji 13.01.2016

Krakowscy policjanci zatrzymali dilera ze środowiska pseudokibicowskiego. Łącznie na rynek nie trafi kilkaset działek marihuany. Na 29-latku ciążą zarzuty posiadania oraz rozprowadzania znacznych ilości narkotyków.

11.01.br. późnym wieczorem policjanci z wydziału kryminalnego krakowskiej komendy miejskiej zatrzymali dilera narkotykowego działającego czynnie w środowisku kiboli stadionowych. Mężczyzna został wytypowany na podstawie analizy materiałów informacyjnych dotyczących podziemia narkotykowego oraz powiązań z siatką narkotykową. Dodatkowe czynności operacyjne pozwoliły to uzasadnione podejrzenie zamienić na szczegółowy plan zatrzymania.

Policjanci weszli do mieszkania podejrzanego w późnych godzinach wieczornych, podczas gdy czujność dilera była najmniejsza. W lokalu 29-letniego podejrzanego śledczy ujawnili różne rekwizyty świadczące o przynależności do podziemia kibolskiego, jak również ponad 500 gotowych do sprzedaży porcji marihuany i kilkadziesiąt gramów skrystalizowanej amfetaminy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji to blisko 20 tys. zł.

Dalszy etap przeszukania zaowocował ujawnieniem przedmiotów służących do konfekcjonowania i rozdrabniania narkotyków. W mieszkaniu zabezpieczono także środki chemiczne intensyfikujące działanie sprzedawanych środków odurzających.

29-latek przed sądem i prokuratorem odpowie za posiadanie i rozprowadzanie znacznych ilości narkotyków. Popełnione przestępstwa zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / ak)

Powrót na górę strony