Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili narkotyki i dopalacze

Data publikacji 13.01.2016

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w samochodzie przewozili dwa kg marihuany i 1 kg najprawdopodobniej dopalaczy. Substancje były zapakowane w worki. Dwaj 31-latkowie usłyszeli zarzuty wewnątrzwspólnotowego nabycia środków odurzających oraz udziału w obrocie znacznej ilości narkotyków. Dzisiaj prokurator wystąpi do sądu o tymczasowe aresztowanie obu zatrzymanych mężczyzn. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zdobyli informację, że w okolicy Bytowa mężczyźni mają przewozić w samochodzie znaczną ilość narkotyków i dopalacze. Sprawdzając informację, na początku tego tygodnia, na jednej z ulic w Bytowie, funkcjonariusze zatrzymali pojazd, którym jechali dwaj 31-latkowie.

W ich samochodzie policjanci znaleźli zapakowane w worki dwa kilogramy marihuany. Dodatkowo, podczas przeszukania tego pojazdu funkcjonariusze znaleźli ponad kilogram sproszkowanej substancji, która najprawdopodobniej jest dopalaczem.

Zabezpieczone substancje przekazano do badań. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to prawie 100 tys. zł

Zatrzymani mężczyźni wczoraj usłyszeli zarzuty wewnątrzwspólnotowego nabycia środków odurzających i udziału w obrocie znacznej ilości narkotyków. Na podstawie zebranego przez policjantów  materiału dzisiaj prokurator wystąpi tymczasowe aresztowanie obu zatrzymanych mężczyzn. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / ms)

Powrót na górę strony