Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Słowak handlował lekami bez wymaganego zezwolenia

Data publikacji 13.01.2016

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą bielskiej komendy zatrzymali 28-letniego obywatela Słowacji, który odpowie za obrót lekami bez wymaganego zezwolenia. Śledczy zabezpieczyli ponad 1 mln tabletek i 16 tys. ampułek ze sterydami anabolicznymi oraz środki na odchudzanie i potencję o czarnorynkowej wartości blisko 2 mln zł. Za złamanie przepisów prawa farmaceutycznego zatrzymanemu grozi do 2 lat więzienia.

Śledczy z Bielska-Białej prowadzili działania operacyjne zmierzające do ustalenia osoby, która za pośrednictwem stron internetowych oferowała do sprzedaży sterydy anaboliczne, leki na odchudzanie i potencję. Z ich ustaleń wynikało, że sprawca, wysyłając środki do odbiorców w Europie, a także Stanach Zjednoczonych, podawał się za różne osoby. Policjanci współpracowali w tej sprawie z funkcjonariuszami Służby Celnej, którzy skontrolowali ponad 100 przesyłek, zawierających niebezpieczne sterydy i anaboliki.

W wyniku zorganizowanej zasadzki policjanci zatrzymali Martina R. podczas nadawania kolejnych przesyłek. 28-latek miał przy sobie 12 paczek z lekami, nie posiadając pozwolenia na dopuszczenie ich do obrotu. Przeszukano również samochód podejrzanego, w którym znaleziono kolejnych 27 przesyłek. Wszystkie zawierały sterydy, a także środki na odchudzanie i na potencję. Podczas przeszukania mieszkania wynajmowanego przez zatrzymanego na bielskim osiedlu Olszówka, w specjalnym pomieszczeniu, które wyglądało jak zaplecze apteki, śledczy znaleźli ponad milion tabletek i 16 tys. ampułek ze sterydami i anabolikami oraz środki na odchudzanie i potencję o czarnorynkowej wartości blisko 2 mln zł.

W swojej ofercie Słowak posiadał ponad 100 różnego rodzaju produktów, które oferował do sprzedaży. Policjanci zabezpieczyli również kilkadziesiąt dowodów nadania listów i paczek, wysłanych do odbiorców w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Hiszpanii, Francji i Holandii. Zabezpieczono także gotówkę - 70 tys. zł, pochodzącą najprawdopodobniej z zabronionego handlu lekami.

Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty posiadania i wprowadzania do obiegu leków bez wymaganych zezwoleń, za co grozi mu do 2 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Zabezpieczono także konto bankowe podejrzanego, na które wpływały pieniądze z nielegalnego handlu lekami.

Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

(KWP w Katowicach / mw)

  • Zatrzymany prowadzony przez policjanta
  • Zabezpieczone środki
  • Zabezpieczone środki
  • Zabezpieczone środki
  • Zabezpieczone środki
  • Zabezpieczone środki
  • Zabezpieczone środki
  • Zabezpieczona gotówka

Film Słowak handlował lekami bez wymaganego zezwolenia

Pobierz plik Słowak handlował lekami bez wymaganego zezwolenia (format mp4 - rozmiar 10.33 MB)

Powrót na górę strony