Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 700 gramów narkotyków i dwóch zatrzymanych

Data publikacji 13.01.2016

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o posiadanie w sumie ponad 700 gramów narkotyków. Zabezpieczona marihuana i amfetamina przekazana została do dalszych badań do policyjnego laboratorium. Teraz kryminalni wyjaśniają, czy mieszkańcy powiatu odpowiedzą tylko za posiadanie narkotyków czy też za ich sprzedaż innym osobom.

Pierwsza realizacja miała miejsce 7 stycznia br. Po południu policjanci przeszukali mieszkanie i piwnicę 32-latka z gminy Kruklanki. Tam znaleźli ponad 200 gram suszu roślinnego, który jak pokazał tester był marihuaną. Sprawca stwierdził, że jest to efekt jego własnej uprawy.

Susz przesłano do badań w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, aby potwierdzić, że jest substancją odurzającą. Pozytywna opinia biegłego będzie skutkowała wobec Tomasza Ł. zarzutami, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Natomiast przedwczoraj (11.01.br.) o 09:00, funkcjonariusze giżyckiego wydziału kryminalnego przeszukali mieszkanie na terenie miasta. Wynajmował je 30-letni Tomasz P., wcześniej karany za posiadanie narkotyków. Ostatnio był zatrzymywany we wrześniu ubiegłego roku. Tym razem także nie spodziewał się wizyty kryminalnych.

W pokoju na stole leżał pakunek z prawie pół kg amfetaminy, a także kilkadziesiąt woreczków z zapięciem strunowym oraz dwie przenośne wagi. Część narkotyków była już umieszczona w woreczkach. Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dziś giżycki Sąd Rejonowy rozpatrzy wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego recydywisty złożony przez policjantów i prokutarora. W obu sprawach policjanci wyjaśniają, czy podejrzani mogli udostępniać i sprzedawać narkotyki innym osobom.

(KWP w Olsztynie / ak)

Powrót na górę strony