Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

" ... bo człowiek jest najważniejszy"

Do ogólnopolskiego finału konkursu „Barwy wolontariatu” zakwalifikowali się policyjni wolontariusze ze Szkoły Policji w Słupsku. Bezinteresowna pomoc i działania na rzecz drugiego człowieka znalazły uznanie na szczeblu ogólnokrajowym. Ostateczna ocena należy Kapituły Konkursowej, która swój werdykt ogłosi na początku lutego.

Szkolenie nowych policyjnych kadr, zmierza do tego, aby przygotować do służby w Policji nie tylko dobrze wykształconych, posiadających dogłębną wiedzę policyjną i prawną policjantów, ale również, aby kształtować w nich oczekiwane postawy etyczne, umiejętność dostrzegania w codziennej służbie potrzeb innych osób, a w szczególności tych najsłabszych.

Wśród nas zawsze znajdą się osoby, które potrzebują naszego wsparcia, pomocy, uśmiechu. Czasami są to dzieci, czasami osoby osamotnione, schorowane, zapomniane przez swoich najbliższych czy też ofiary przestępstw.
Policjanci i słuchacze Szkoły nigdy o nich nie zapominają. Systematycznie niosą pomoc pensjonariuszom Domu dla Osób Bezdomnych im. św. Brata Alberta, Domu Interwencji Kryzysowej w Słupsku.
Wolontariusze w niebieskich mundurach organizują okolicznościowe i świąteczne podarunki dla dzieci przebywających na oddziale dziecięcym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku, w świetlicy środowiskowej PCK oraz dla dzieci z najuboższych rodzin powiatu słupskiego.

Warto również przypomnieć, że rok 2015 to również rok pewnego przełomu. Po raz pierwszy w historii najstarszej policyjnej Szkoły, wolontariusze wzięli udział w konkursie „Barwy Wolontariatu”. Na poziomie regionalnym zostali uhonorowani I. miejscem, a słupska aplikacja bierze teraz udział w etapie ogólnopolskim.

Działalność wolontaryjna Szkoły Policji w Słupsku obejmuje również inne akcje, które mają bezpośrednie przełożenie na wspomaganie osób znajdujących się w ciężkiej sytuacji zdrowotnej - mowa tutaj o akcjach dawców krwi oraz szpiku. Roczne wytężone działania policyjnych krwiodawców pozwoliły na osiągnięcie dużego sukcesu. W trakcie jubileuszowego 2015 roku zebrano ponad 710 litrów krwi.
Łącznie, w przeprowadzonych przez policjantów Szkoły trzech akcjach, w banku dawców szpiku zarejestrowanych zostało 350 policjantów i pracowników cywilnych Policji.

Poniżej przedstawiamy, zrealizowany przez policjantów, najnowszy film pt. ,,… bo człowiek jest najważniejszy”. Obraz przedstawia działalność wolontaryjną policjantów, słuchaczy i pracowników cywilnych Szkoły Policji w Słupsku. 

Film Wolontariat Szkoły Policji w Słupsku - kliknij aby obejrzeć film.

Powrót na górę strony