Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie offroadowe dla policjantów

Data publikacji 14.01.2016

Policjanci z Wielkopolski testowali terenowe radiowozy i quady. Szkolenie odbyło się na specjalnym torze w powiecie śremskim. Nowy nabytek umożliwi funkcjonariuszom dotarcie do miejsc zagrożenia nawet w trudnym terenie.

W 2015 roku w ramach dwóch projektów współfinansowanych przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, wielkopolscy policjanci wzbogacili się o nowe pojazdy terenowe.

Od 12 do 14 stycznia br. na terenie pow. śremskiego funkcjonariusze z całego woj. wielkopolskiego doskonalili technikę jazdy otrzymanymi pojazdami w trudnym terenie. Do swojej dyspozycji mieli samochody terenowe i 2 quady. Pod okiem doświadczonych instruktorów poznawali możliwości i sposoby wykorzystania nowych aut. Dodatkowym atutem tego szkolenia, poza doskonale przygotowanymi modułami szkoleniowymi, był padający śnieg i grząskie podłoże. Panujące warunki podnosiły poziom trudności, umożliwiając jednocześnie wszechstronne wykorzystanie terenówek.

Dzięki takim szkoleniom, niezależnie od sytuacji, z którą przyjdzie się policjantom zmierzyć w codziennej służbie, będą mogli skutecznie nieść pomoc potrzebującym. Dodatkowo testowano specjalistyczny namiot z nagrzewnicą, agregatem i innym wyposażeniem do długotrwałych działań w terenie.

(KWP Poznań / mś)

  • Samochód terenowy podczas zjazdu
  • Policjant podczas szkolenia na quadzie
  • Przejazd przez przeszkodę wodną
  • Jazda po skosie
  • Dynamiczna jazda na quadzie
  • Przejazd przez most szkoleniowP

Film Szkolenie offroadowe dla policjantów

Opis filmu: szkolenie terenowe, terenówki, quady,

Pobierz plik Szkolenie offroadowe dla policjantów (format mp4 - rozmiar 13.03 MB)

Powrót na górę strony