Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za zabójstwo

Data publikacji 14.01.2016

Policjanci z Pragi Północ zatrzymali 41-letniego Artura P. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo swojej 23-letniej znajomej, do którego doszło w grudniu 2015 roku. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, wczoraj sąd podjął decyzje o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. Za zabójstwo grozić mu może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 18 grudnia 2015 roku. Wówczas to, policjanci z północnopraskiej komendy otrzymali informację, że w jednym z domów na terenie Targówka znaleziono zwłoki młodej kobiety. Na miejsce skierowano natychmiast policyjne załogi. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przeprowadzili oględziny ciała oraz budynku, w którym zostało znalezione. Wszystkie te czynności zostały wykonane pod nadzorem prokuratora.

Policjanci natychmiast przystąpili do ustalenia osoby, która mogła mieć związek z przestępstwem, weryfikując spływające na bieżąco informacje. Z zebranych danych wynikało, że w zbrodnię może być zamieszany 41-letni Artur P. Mężczyzna miał najprawdopodobniej świadomość, że jest w zainteresowaniu policjantów, dlatego nie przebywał w miejscu zamieszkania. Pomimo to funkcjonariusze wpadli na jego trop i w poniedziałek (11.01.2016 r.)  zatrzymali podejrzewanego o zabójstwo.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Wczoraj na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy aresztował 41-letniego Artura P. na trzy miesiące. Zgodnie z art. 148 kk za zabójstwo grozić może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KSP / ak)

Powrót na górę strony