Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty zabójstwa dla dwóch mężczyzn

Za zabójstwo będą odpowiadać dwaj 19-letni mieszkańcy Piasków. Wcześniej jeden z nich usłyszał zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Do zdarzenia doszło w miejscowości Siedliska Pierwsze w pobliżu dyskoteki.

Policjanci z Krasnegostawu, którzy zajmują się sprawą śmierci 31-latka w pobliżu dyskoteki w miejscowości Siedliska ustalili, że zbrodni tej dokonało dwóch mieszkańców miejscowości Piask. Wcześniej jeden z nich usłyszał zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Funkcjonariusze zebrali w tej sprawie obszerny materiał dowodowy, który w ocenie prokuratora jest wystarczający, by czyn ten zakwalifikować jako zabójstwo. W związku z tym, wczoraj Prokurator ponownie przesłuchał podejrzanego w tej sprawie mężczyznę, zmieniając mu zarzut na zabójstwo. O taki sam czyn jest już podejrzany jego 19-letni kolega, który wspólnie z nim przyczynił się do śmierci 31-latka w Siedliskach Pierwszych.

Wobec pierwszego sąd wczoraj zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Taki sam wniosek wobec drugiego zostanie rozpatrzony dzisiaj. Obydwaj 19-latkowie są znani Policji. Byli wcześniej notowani m.in. za rozboje. Ponadto, jeden z nich był już karany za pobicie, kradzież, wymuszenie rozbójnicze, groźby wobec świadka oraz fałszywe zeznania.

Za zabójstwo, w myśl obowiązującego prawa, grozi od 8 do 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / ms)

 

  • Zatrzymany podejrzany
  • Zatrzymany podejrzany
Powrót na górę strony