Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwali starszą kobietę

Data publikacji 14.01.2016

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy od kilku miesięcy nachodzili starszą mieszkankę Łodzi i pod pretekstem kary za rzekomo zerwaną umowę, wyłudzili od pokrzywdzonej blisko 5 tysięcy złotych.

12 stycznia 2016 roku policjanci zostali powiadomieni przez pracownika banku na Teofilowie, że straszą kobieta chce wypłacić oszczędności i przekazać nieznanym mężczyznom. Funkcjonariusze natychmiast pojawili się we wspomnianej placówce. Starsza Pani opowiedziała im, że od kilku miesięcy nachodzą ją dwaj mężczyźni i każą płacić karę za rzekomo zerwaną umowę na telewizję cyfrową. W przypadku uchylania się od zapłaty straszyli lokatorkę sądem lub prokuraturą.

Kobieta, w obawie o konsekwencje prawne, regularnie przekazywała mężczyznom pieniądze. Za każdym razem była zapewniana, że są już u niej ostatni raz i więcej się nie pojawią. Niestety pojawiali się po kilku dniach ponownie i scenariusz się powtarzał. Policjanci nie mieli wątpliwości, że mogą mieć do czynienia z oszustami. Zaaranżowali spotkanie pokrzywdzonej z rzekomymi reprezentantami telewizji cyfrowej, podczas którego mieli otrzymać kolejna ratę „długu”. Po chwili pojawił się mężczyzna, który odpowiadał rysopisowi podanemu przez kobietę. 30-latek został zatrzymany. Już we wstępnej rozmowie przyznał się do oszustwa. Dalsze ustalenia funkcjonariuszy pozwoliły wytypować i zatrzymać jego 27-letniego wspólnika.

Policjanci zabezpieczyli przy duecie łącznie ponad 300 złotych, które pochodziły od pokrzywdzonej.  Zebrany w sprawie materiał dowodowy wskazuje, że podejrzani pojawiali się u kobiety od roku i pobierali kwoty od 300 do 1000 złotych. W ten sposób oszukali pokrzywdzoną na około 5000 złotych.

Starszy z mężczyzn w przeszłości był już notowany za podobne przestępstwa. Zatrzymani usłyszeli zarzut oszustwa zagrożony karą do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / ms)

Powrót na górę strony