Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili 900 działek dilerskich

Data publikacji 14.01.2016

Funkcjonariusze z Olsztyna, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali mężczyznę, który w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu trzymał narkotyki oraz sprzęt do ich produkcji. W sumie zabezpieczono ponad 900 działek dilerskich marihuany o czarnorynkowej wartości 36 tys. złotych.

W wyniku pracy operacyjnej funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową w Olsztynie zatrzymali na jednej z ulic w mieście 26-letniego Piotra S.

Podczas przeszukania zajmowanego przez sprawcę mieszkania, funkcjonariusze oprócz środków odurzajacych znaleźli także przedmioty służące do produkcji narkotyków – chemikalia, namiot, lampy i woreczki strunowe Wszystkie dowody zostały zabezpieczone do sprawy. 26-latek trafił do policyjnej celi. Jeszcze wczoraj (13.01.2016 r.) usłyszał trzy zarzuty.

Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie znacznych ilości narkotyków, udzielanie środków odurzających innym osobom oraz posiadanie przyrządów do produkcji substancji zabronionych.  Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podczas wykonywania czynności procesowych okazało się, że 26-latek był poszukiwany. Widniał on w systemie policyjnym, jako osoba poszukiwana do sprawy realizowanej przez policjantów z Nidzicy.

(KWP w Olsztynie / ak)

  • Policjanci przy zabezpieczonych narkotykach
  • Marihuana zabezpieczona przez policjantów
  • Zabezpieczone rzeczy
Powrót na górę strony