Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany krótko po napadzie

W biały dzień, zamaskowany mężczyzna napadł na biuro kredytowe w Świebodzinie. Grożąc nożem personelowi zrabował pieniądze. Od informacji o napadzie rabunkowym do zatrzymania podejrzanego, świebodzińskim policjantom wystarczyło kilkadziesiąt minut. Mężczyzna odpowie karnie za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Tuż po godzinie 13:00 w środę 13 stycznia br., dyżurny świebodzińskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie, że w biurze kredytowym na placu Jana Pawła II w Świebodzinie, miał miejsce napad rabunkowy. Wg. zgłoszenia od personelu, do pomieszczenia wszedł zamaskowany mężczyzna, który grożąc im nożem, zrabował z kasy ponad 1000 złotych. Napastnik uciekł, lecz personel zapamiętał jego wygląd, a całe zdarzenie zarejestrował monitoring.

Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli wszelkie ślady, które pozostawił napastnik. W tym samym czasie, inni funkcjonariusze prowadzili poszukiwania osoby odpowiadającej rysopisowi oraz ustalenia, zmierzające do zatrzymania tej osoby. W niespełna dwie godziny od zdarzenia, policjanci z wydziału kryminalnego świebodzińskiej jednostki ustalili i zatrzymali 29-letniego mężczyznę, podejrzewanego o dokonanie tego napadu. Odzyskano również część skradzionej gotówki. 

Zebrany, materiał dowodowy pozwolił na wykonanie czynności w niezbędnym zakresie i przesłuchanie mężczyzny w charakterze podejrzanego. Dalsze czynności pod kątem przestępstwa, polegającego na dokonaniu rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, w ramach prowadzonego śledztwa przeprowadzi Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie.

Za dokonanie rozboju grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

 

  • Zatrzymany podejrzany
  • Zatrzymany podejrzany
  • Zatrzymany podejrzany

Film Zatrzymany krótko po napadzie

Pobierz plik Zatrzymany krótko po napadzie (format mp4 - rozmiar 11.71 MB)

Powrót na górę strony