Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dyżurny udzielił pomocy przez telefon i uratował życie niemowlęciu

Data publikacji 14.01.2016

Brodnicki dyżurny asp. Mariusz Szczepański podczas swojej wtorkowej służby uratował życie 7-miesięcznemu dziecku. Telefonicznie instruował matkę co ma robić, aby udrożnić drogi oddechowe maleństwa, które zakrztusiło się folią. Profesjonalne dyspozycje dyżurnego doprowadziły do tego, że dziecko zaczęło samodzielnie oddychać.

We wtorek (12.01.16) przed 18.00, dyżurny komendy powiatowej w Brodnicy, asp. Mariusz Szczepański odebrał telefon od zrozpaczonej kobiety, która krzycząc do słuchawki poinformowała, że jej dziecko się dusi. Przerażona mama powiedziała, że dziecko prawdopodobnie wzięło do buzi folię. Dyżurny bez chwili wahania zaczął instruować matkę co ma zrobić z dzieckiem, aby przywrócić mu prawidłowy oddech.

Kobieta krok po kroku wykonywała zalecenia policjanta, który jednocześnie wysłał na miejsce, wskazane przez zgłaszającą, pogotowie. Jak się okazało, kiedy załoga karetki dotarła do rodziny, dziecko oddychało już normalnie. Funkcjonariusz po kilkunastu minutach zatelefonował zapytać kobietę o stan zdrowia dziecka. Szczęśliwa mama 7-miesięcznej Karolinki serdecznie podziękowała za udzieloną pomoc.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

Powrót na górę strony