Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali kobietę z podejrzeniem udaru

Data publikacji 14.01.2016

Stanowcze działanie policjantów z Pasłęka pozwoliło uratować życie samotnie przebywającej w mieszkaniu 60-letniej kobiecie, która nie była w stanie wezwać pomocy na skutek doznanego udaru. Szybka decyzja funkcjonariuszy o wyważeniu drzwi, dała możliwość natychmiastowego udzielenia chorej pierwszej pomocy i wezwania na miejsce pogotowia ratunkowego.

Wczoraj (13.01.2016 r.) przed godziną 9:00 oficer dyżurny pasłęckiej policji odebrał telefon od zaniepokojonej kobiety. Z informacji wynikało, że jej znajoma nie pojawiła się w pracy i nie odbiera telefonów. Wszystko wskazywało na to, że ma kłopoty ze zdrowiem, a na dodatek mieszka sama. Ponadto z relacji współpracowników wynikało, że dzień wcześniej źle się czuła i szybciej wyszła z firmy. 

Zaraz po tym zgłoszeniu policjanci pojechali na ulicę Ogrodową w Pasłęku. Nikt nie otwierał drzwi zza których słychać było tylko szczekanie psa. Funkcjonariusze poprosili o pomoc strażaków, którzy wyważyli drzwi. W pokoju znaleźli leżącą na podłodze kobietę. Nie reagowała na zadawane pytania. Policjanci natychmiast udzielili jej pierwszej pomocy i wezwali karetkę. 60-latka z podejrzeniem udaru trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Teraz pozostaje pod specjalistyczną opieką lekarzy. 

Policja przypomina, że jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać czy potrzebuje naszej pomocy. Należy pamiętać, że są ośrodki i placówki, w których taka osoba otrzyma opiekę i będzie bezpieczna. Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy mogą potrzebować naszej pomocy. 

Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997 żeby uratować czyjeś życie.

(KWP w Olsztynie / ak)

Powrót na górę strony